www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Основи радіолокації

Приймач

Рисунок 1. AD8347 – тестова плата зі схемою, рекомендованою виробником

Рисунок 1. AD8347 – тестова плата зі схемою, рекомендованою виробником

Приймач

Вхідними сигналами для схеми приймача є сигнал від приймальної антени та опорне коливання від передавача, яке використовується для перетворення з пониженням частоти на змішувачі. Найпростішим варіантом є мікросхема AD8347 (квадратурний демодулятор) компанії Analog Devices, для якої пропонується також тестова плата (Рисунок 1).

Потужність коливань генератора має бути в межах між -8 та 0 дБм (значить, атенюатор на виході в передавачі). Аналого-цифровий перетворювач того самого виробника може бути підключений безпосередньо до виходів демодулятора. (При цьому також використовується тестова плата зі схемою, рекомендованою виробником). Необхідне підсилення демодульованих сигналів відлуння виконується вже всередині схеми демодулятора. Для тестування до одного з виходів просто підключається недорогий USB-осцилограф. Для використання осцилографа для вимірювання сигналу диференційний вихід тестової плати (корисний сигнал спостерігається між двома SMA-роз’ємами) має бути з’єднаний з точкою заземлення за допомогою зовнішнього кола. Однак для обробки квадратурних сигналів слід використовувати як біполярні буферні підсилювачі, так і двоканальний аналогово-цифровий перетворювач.

Оскільки випромінювана потужність в розгляданій дослідній схемі є досить великою, то плата змішувача може бути підключена безпосередньо до приймальної антени без малошумного підсилювача. Якщо ж потужність передавача буде набагато менше (менше 10 дБм), рекомендується використовувати попередній підсилювач з коефіцієнтом підсилювання близько 15 дБ. В принципі, достатньо було б використовувати підсилювач з передавача та випромінювати сигнал безпосередньо з подільника потужності (рівень 5,2 дБм). Це має забезпечить роботу на дальності до 50 м.

На платі, показаній на Рисунку 1, припаяні перемички (наприклад, J8) призначені для автоматичного регулювання підсилювання (як в радіоприймачах). Стосовно радіолокатора така функція не є бажаною, тому ці перемички мають бути видалені, а замість них встановлена перемичка J7 для керування коефіцієнтом підсилювання (нижній SMA-роз’єм «VIN»). Більш детальна інформація знаходиться в документації виробника.

Розробка друкованої плати

Крім цього, нами розробляється власна плата приймача, яка містить потужний USB-процесор. В даній платі робиться спроба забезпечити керування коефіцієнтом підсилювання за допомогою цифрового коду. Розроблена схема ще не тестувалась, може містити помилки і тому згадується тут лише для огляду.