www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Основи радіолокації

Інтерфейс USB 2.0

Для повного керування радіолокатором за допомогою комп’ютера потрібно забезпечити інтерфейс окремих його модулів як з дискретними входами, так і з аналоговими входами (керуючими сигналами), а також забезпечить видачу даних назад у комп’ютер. За аналогією з комерційними або чисто воєнними радіолокаторами такий інтерфейс має бути стандартизованим. Наприклад, в радіолокаторі AN/FPS-117 такий інтерфейс має назву NTDS/RADAR INTERFACE CIRCUIT CARD ASSEMBLY.

В нашому саморобному радіолокаторі ми використаємо стандартизований хост-контролер USB 2.0. До цього контролера додаються перепрограмований постійний запам’ятовуючий пристрій типу EEPROM та оперативний запам’ятовуючий пристрій типу SRAM. Якщо ж ці запам’ятовуючі пристрої, що доповнюють пам’ять процесору, не потрібні для конкретної задачі, то відповідні місця на платі просто не заповнюються. Кожна така плата має містити процесор, який забезпечує взаємодію з комп’ютером через інтерфейс USB. З точки зору розробки програмного забезпечення це завдає певних труднощів, оскільки комп’ютер через цей інтерфейс має визначити яка саме плата підключена до порту. Нажаль, імена модулів, що надаються протоколом USB, не так легко редагувати.

В подальшому неминуча розробка власної багатошарової плати. З використанням об’єднувальної плати це завдання спрощується.