www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Radar Temelleri

Radar Temellerinde Sitesinde Reklam Olanağı

Niçin Radar Temelleri sitesinde reklamlarımızı yayınlamalıyız?

Bu sitenin İstatistiklerden de görebileceğiniz gibi oldukça yoğun bir ziyaretçisi bulunmaktadır. Bunların büyük bir çoğunluğunu dünyanın her ülkesinden gençler ve öğrenciler oluşturmaktadır. Keza danışmanlık şirketleri bu siteyi radar aygıtlarını üreten firmaların adreslerini bulabilmek içinde kullanmaktadırlar. Bu site Google arama motorunda radarla ilgili anahtar kelimeler aranırken ilk sıralarda yer almaktadır!

Radar Temelleri öğrenim amaçlı bir sitedir ve bu nedenle sayfalardaki olası reklamlar öne çıkmamaktadır. Eğer firmanızın reklamını yayınlanması istiyorsanız aşağıdaki kurallara uymanız gerekmektedir:

Reklam blokları bir bölümün içinde aynı dilde hazırlanmış olacak ve bölümdeki tüm sayfalarda pencerenin sağ tarafında yer alacaktır. İsteğe bağlı olarak reklamı farklı dillerde yayınlamak mümkündür fakat bu bir farklı düzenleme gerektirir ve Web sayfanız bu farklı dilleri destekliyorsa işe yarar. Reklam *.png *.gif ya da *.jpg formatında bir resim olmalıdır. Resmin içinde linkler yer alabilir.
Resmin boyutu aşağıdakilerden biri olabilir:

Bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, Zafer Yener

Örneğin, Google gibi platformların reklamlar için kullanılması neden uygun değildir?

Yöntemimizin size yararı: Google gibi platformlarda reklamların görüntülenmesi engelleyen çok sayıda uzmanlaşmış reklam engelleyiciler (blockers) bulunur. Bizim sitemizde ise reklamlar aynı sunucuda web sayfasının bir parçası gibi yer alırlar; aynı dizin yolundaki resimler aynı resim karesinde görüntülenirler ve reklamı ilgilendiren tüm ipuçlarından olabildiğince kaçınılır. Doğaldır ki reklamların engellenmemesi mümkün değildir, ancak bu zahmetli bir iştir ve yapılan masrafa hiç de değmez. Keza Radar Temelleri sitesindeki reklamınız Google platformundan daha fazla görülür.

Yöntemimizin bize yararı: Bu sayede hangi reklamı yayınlayıp yayınlamayacağımıza kendimiz karar verebiliyoruz, Radar Temelleri sitesinde örneğin, Arkadaş-Bulma ajanslarının densiz reklamlarının ya da „göbek eritici” gibi diyet ürünlerinin (…sanki tüm radar teknisyenleri şişmanmış gibi) yayınlanmasını engelleyebiliyoruz.