www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Картотека на радиолокатори

AN/FPN-63

Описание на радиолокатора; избрани тактически-технически данни

Изображение 1: AN/FPN-63

Изображение 1: AN/FPN-63

Тактико-технически характеристики
носеща честота: 9,00 … 9,16 GHz
период на импулсите:
честота на повторение на импулсите: 3300 Hz
продължителност на сондиращия импулс (τ): 0,2 µs
време на приемане:
мъртво време:
импулсна мощност: 80 кВт
средна мощност:
инструментален обхват: 20 NM
разрешаваща способност по разстояние:
точността:
широчина на лъча: course: β = 0.85°, ε = 2.2°
glide: β = 3.8°, ε = 0.55°
необходим брой импулси от целта:
завъртания на антената:
MTBCF:
MTTR:

AN/FPN-63

AN/FPN-63(V) е полупроводников радар за точен подход, работещ в X-обхвата (обозначение по IEEE) или I-обхвата (обозначение по НАТО), който може да се монтира на дистанционно управляема въртяща се маса за промяна на основната посока на приближаване.

AN/MPN-23 е мобилна версия на същата технология, монтирана на ремарке.

Този радар предлага техническа възможност за приземяване на военни и граждански въздухоплавателни средства при влошени метеорологични условия. Радарът покрива 8 градуса по височина и 20 градуса по азимут. Може да се избере обхват от 10 или 20 морски мили. Маркерите за 5 морски мили са малко по-ярки от останалите маркери за обхват. Върху сканирането на височината има и минимален маркер, който отбелязва височината за вземане на решение за пистата, която се използва в момента. Ако в района се показват смущения от времето или от фиксирани цели, можете да промените параметрите на MTI, за да блокирате и тези ехосигнали. По време на PAR подход отклонението от курса не трябва да е по-голямо от 30 фута или 0,2 градуса (което от двете е по-голямо). След това показаната информация за отклонение от идеалната траектория на плъзгане или за отклонение от курса се съобщава на пилота по радиото от ръководителите на полети.

AN/FPN-63(V) се използва на военните летища за военновъздушните сили (NAS) и военноморските авиатори. Той заменя използвания дотогава AN/CPN-4.

AN/FPN-63(V) се използва от Военноморските сили на САЩ от 1978 г. Системата вече е надхвърлила планирания си експлоатационен срок.