www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Rohini

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Rohini

Rysunek 1: Rohini

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma S
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów:
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa:
Moc średnia:
Zasięg instrumentalny: 200 km
Rozróżnialność w odległości: 200 m
Dokładność / Błąd określania: 50 m; ±0,5°
Szerokość wiązki anteny: 1,8°…3°
Liczba ech odebranych - sondowań:
Liczba obrotów anteny radaru: 7,5 lub 15 Obr./min
MTBCF:
MTTR:

Rohini

Rohini jest powietrznym radarem zwiadowczym średniego zasięgu 3D w paśmie S, który wykrywa i towarzyszy celom nawet przy skomplikowanych zakłóceniach.

Radar posiada pokrycie radarowe 360° w azymucie i do 30° w wysokości z docelową wysokością 18 km. Rohini używa pasywnej, fazowanej anteny, która generuje siedem wąskich wzorców antenowych na sobie, co pozwala na dokładne określenie przez radar wysokości celu. Antena składa się z 32 linii, z których każda składa się z 48 pojedynczych grzejników, które są połączone w cztery segmenty. W górnej części głównej anteny radarowej znajduje się również antena IFF z obsługą modu S.

Rohini jest jednym z trzech kolejnych opracowań wynikających z licencji polskiego radaru TRS-19 (eksportowa wersja NUR-15 «Odra»). Wspólnym oznaczeniem producenta wszystkich wariantów jest trójwymiarowy centralny radar akwizycyjny 3D Central Acquisition Radar (3D-CAR):

Radar jest ładowany na trzy ciężarówki 8×8 TATRA: jedną dla anteny i elektroniki radarowej (Radar Sensor Vehicle, RSV) i jedną dla Data Center Vehicle (DCV). Trzecia TATRA posiada dwa generatory wysokoprężne o mocy 125 kVA do niezależnego zasilania. Radar może być zmontowany i zdemontowany w ciągu 30 minut.