www.radartutorial.eu www.radartutorial.eu Urządzenia radiolokacyjne

Martello S 723

Krótki opis radaru, dane techniczno-taktyczne

Rysunek 1: Radar Marconi Martello 3D, malowanie

Rysunek 1: Radar Marconi Martello 3D, malowanie

Specyfikacja techniczna
Pasmo częstotliwości: pasma D
Okres powtarzania impulsów:
Częstotliwość powtarzania impulsów: 255 Hz
Szerokość impulsu (τ):
Czas odbioru sygnału echa:
Czas zwrotu:
Moc impulsowa: 132 kW
Moc średnia: 5 kW
Zasięg instrumentalny: 500 km
Rozróżnialność w odległości: 185 m
Dokładność / Błąd określania:
Szerokość wiązki anteny: 1,6°
Liczba ech odebranych - sondowań: 1 … 4
Liczba obrotów anteny radaru: 10 s
MTBCF:
MTTR:

Martello S 723

Radar Marconi typu S 723 jest przenośnym radarem rozpoznawczym 3D o dużym zasięgu w paśmie L (oznaczenie IEEE) lub w paśmie D (oznaczenie NATO) opracowanym do użytku na całym świecie.

Antena jest układem fazowym składającym się z 40 liniowych tablic z przesunięciem pionowym obracających się z prędkością 6 obrotów na minutę. Każda tablica liniowa zasilana jest energią radiową przez własny tranzystorowy moduł nadajnika. Centralny generator częstotliwości transmisyjnej zasila te moduły nadajników za pomocą przełączników fazowych, aby określić pionowy kierunek wiązki.

Każda liniowa grupa nadajników ma przypisany odbiornik, który wzmacnia odbierane sygnały echa i miesza je do częstotliwości pośredniej. Wyjścia z tych 40 odbiorników są łączone w 6 sygnałów, które mają być przetwarzane równolegle, co pozwala na przypisanie do sześciu zakresów kąta elewacji. Te sześć zakresów kąta elewacji tworzy cosecant kwadratowy wykres do maksymalnego kąta 20°.

Za pomocą różnych obwodów progowych i operacji logicznych, wyjścia sześciu kanałów są przetwarzane do zoptymalizowanej sytuacji powietrznej z efektywnym tłumieniem aktywnych i pasywnych sygnałów zakłócających i wyświetlane na konwencjonalnych wyświetlaczach PPI w podłączonym pomieszczeniu kontroli misji.

W procesorze tym wykonywane są również obliczenia wskazania wysokości oraz korelacja z sygnałami reakcji radaru sekundarnego. Kolejnym sygnałem wyjściowym jest szeregowy format danych do wyświetlania sytuacji w powietrzu w bardziej oddalonych punktach dowodzenia.

Rysunek 2: Schemat blokowy Martello S 723

Schemat blokowy Martello S 723

Rysunek 2: Schemat blokowy Martello S 723